Rok 2007

3.12.2007 - Hurááááá - Cedriček se stal podruhé tatínkem. Gratulujeme mamince Baffy, která po přirozeném, sedmi hodinovém porodu, přivedla na svět dvě holky a tři kluky.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

17.11.2007 – MV Praha- rozhodčí Ing. Síbrtová Ivana S manželem a Aimy jsme si v poklidu razili cestu směr Praha, kde jsme se v šílené dopravní zácpě probojovali přes pole na poslední chvíli k výstavišti. Na výstavě byl také Aimy bráška Arronek dostal VN1 a také druhý fluffy bráška Artík.Ten samozřejmě nedostal známku žádnou, nicméně byl nejvíce obletovaným corgim. Aimy se na své první výstavě předvedla báječně a ze tří fenek dostala VN1.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

03.11.2007 – MV Nitra- rozhodčí paní Korózs-Papp Judit Spolu s Míšou a její kníračkou Rozinkou jsme jely do Nitry. Já s teplotou a šíleným kašlem v naději, že výstava nebude příliš dlouhá a Mišule natěšená na velmi početně zastoupenou speciálku. Rozinka byla výborná, takže velká radost. Náš dorostenec Toivu dostal VN1 s velkým nadšením paní rozhodčí. Cedriček V1,CAC a Sambík V1,CAC,BOB.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

22.9.2007 – NV Brit. pasteveckých psů Lodž (POL)- rozhodčí pan Alan Taylor ( Berloyd - UK) S Marcelkou jsme nejprve vyrazily na vizitu štěňat ke Stáně Kellerové. Goldie a Cedrik mohou být spokojeni. Miminka jsou krásná.Po klasické šílené cestě a spánku ve vyhřáté chatě jsme za navigace Glowackých ( Gaucho) jeli na stadion.Pan rozhodčí s grácií Angličana odposuzoval 51 WCP a 24 WCC.Toivu byl pouze sám, ale pan rozhodnčí jím byl zcela nadšený a do posudku mu nakonec připsal štěně velmi vysoké kvality - BEST puppy plemene. Cedrik v mezitřídě byl pouze s jedním konkurentem a to hned se psem který vyhrál BOB ( Advol Ya Tvoj Kiumir - RUS). Přesto V2 a do posudku pes s nádhernou hlavou a výrazem. Takže až někdo bude říkat že je jiný ani Angličan si to nemyslí. Sambík ze 7 fen v mezitřídě V1 CWC.Konečné soutěže jsme nestihli. Radost veliká, ale nevím jestli bude ještě někdy síla absolvovat cestu po Polsku.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

1.9.2007 – KV Polsko ( Pruszkow) – rozhodčí štěňat A. Lundova – (ES), ostatní třídy pan P.E. Wallin – (SV), již v pátek dopoledne jsme s manželem mé maminky opouštěli ČR a po strašlivých cca 13 hodinách strávených v autě jsme všichni včetně psů zkolabovali v hotelu v Pruszkowe. Mohu říci, že na tuto výstavu jsem jela spíš do počtu a zachraňovat čest našeho klubu, že se Polské konkurence nebojíme a vyplatilo se. Cedriček z 5 psů byl výborný 3, Sambík byla zařazená ve špatné otevřené třídě a z 13 fen byla výborná třetí a náš malý Toivu z 2 pejsků a 4 fenek byl nejlepší štěně WCP a ještě dostal krásný pohár za BIS 2. Další výstava je opět v Polsku a to velká Corgisiada. Bude posuzovat pan Alan Taylor ( UK ) , tak to asi budeme poslední. No necháme se překvapit.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

12.8.2007 – KV pasteveckých psů Stockerau (AU) – rozhodčí Michael Forte ( IRL) ráno v pět hodin jsme s Nikou opouštěly dům v mírné, ale klasické neshodě, která se vstupem na cvičák ve Stockerau naštěstí rozplynula. Na svou premieru vyjel tentokrát Toivu a mohu říci, že jsem dlouho neslyšela mluvit rozhodčího o psovi takto v superlativech. Toivu dostal VN1 a jako nejlepší miminko krásný posudek. Andrew se předvedl ve výborné kondici, ale bohužel se opět ozvalo jeho staré zranění kyčle, takže skákal jako zajíc a dostal V2. Sambu předvedla velmi pěkně Nikola a dostala známku V1 CAC

 

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke22.7.2007 – Klubová výstava Mladá Boleslav – rozhodčí pan Krinke Milan po sobotní výstavě jsem byla řádně unavená avšak s podporou Hanky a dcery Nikoly vše proběhlo hladce a moji puberťáci Sambík a Cedriček se předvedli pěkně a oba vyhráli svou třídu a CAC.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

21.7.2007 – NV Mladá Boleslav – rozhodčí pan Miroslav Václavík na tuto národku jsem jela v doprovodu své neteře Hanky a to tak trošku na jistotu s Cedrikem, protože již od pana Václavíka získal CAC a res CACIB. Ale vše bylo jinak. Pan rozhodčí nebyl v rozdávačné náladě ( jeho slova jsou rozdávám tituly po skrovnu jako ze svého) a byť Cedriček byl nejlepší ve své třídě obdržel V1 bez titulu. Pro Sambičku měl však tentokrát samou chválu a dostala CAC a BOB.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

15. a 16.7. 2007 – tentokrát Babušák měl nevěstu ze Slovenska Doly paní Lubici Nechvátalové,chovatelská stanice ANTEMION. Doly nebyla vůbec nadšená a Babů na rozdíl od Cedrika je praktik, takže když Doly dostala košík a bez dalších průtahů byla práce odvedena. Nakonec se i Doly usmívala...:-))

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke11.a12.7.2007 – romantický Cedriček měl na návštěve nevěstu Goldie ze Síbrtů od majitelky paní Ing. Stanislavy Kellerové ( chovatelská stanice MY DELIGHT ). Cedričkovi se Goldie moc líbila tak doufejme, že přes určité nesnáze se podařilo.

.... a tady už jsou Cedrik a nevěsta Goldie ...

 

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

14.7.2007 – !!!!!!! NOVÝ přírůstek do rodiny. V dopoledních hodinách přiletěl z Finska na Ruzyňské letiště mladík jménem TOIVU ( Doufat). Je z chovatelské stanice NOMPARELLIN děkuji Ti Pirjo. Vítej doma chlapečku!!!

8.7.2007 – MVP Švédsko Pitea – Gratulujeme WEEGOVI – splnil podmínky pro získání Švédského šampiona.

1.7.2007 – MVP Švédsko – Graulujeme bráškovi Rachel KAAPOVI – splnil podmínky pro udělení Švédského šampiona a Interšampiona

27.6.2007 – všechna ŠTĚŇÁTKA jsou již v nových domovech. Je nám smutno, ale všechny mají skvělé majitele.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

23.6.2007 MVP Brno – rozhodčí pan Milan Krinke jela jsem s Ivanou Síbrtovou, která mi tentokrát dělala společnost plná očekávání a neklidu. Vždy když posuzuje odborník na WCP tak jsem na rozdíl od hafanů nervní. Ale nebyl důvod. Cedriček V2, res.CAC, res.CACIB. Sambísková potvrdila, že již není miminko, ale hezká slečna V1, CAC, CACIB. (Fotka Samba Brno)

.... a tady je Samba v Brně ...

 

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

16.6.2007 – KV Trenčín – rozhodčí Natálie Nekrošiene (LIT) výstava se konala v místní jízdárně. Bylo to příjemné, klidné setkání po hektických MV. Oba mladíci dostali krásné posudky. Samba V2, res CAC a Cedrik V1, CAC . Když jsem pak viděla fotky z výstavy chtěla jsem se vzdát Cedrika, protože to jak se předvedl v postoji vypadalo spíš jako výstava kozy než pembroka. Avšak je pravdou , že mě uklidnili fotografie většiny psů, že nutit psa na vyšlapém písku od koní do postoje s rovnou vrchní linií, je celkem nadlidský výkon.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke19.5.2007 MVP Litoměřice – rozhodčí Ing. Jaromír Dostál – na tuto výstavu jsem jela s nechutí, protože původně nominovaná rozhodčí Ing. Síbrtová Ivana, byla vyměněna za rozhodčího většiny plemen Ing. Dostála. Bohužel nemám v oblibě tyto ,, odborníky na všechna plemena“, ale musím přiznat, že měl hezký přístup ke psům. Samba dostala V1, CAC a Cedrik V1, CAC, res CACIB dostal se slovy, že má široce nasazené uši. Hmmm...

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke12.5.2007 MVP Bratislava – rozhodčí Béla Szabó (HU) – ráno v naprostém klidu jsem s mlaďochama zamířila do mé oblíbené Bratislavy. Jela jsem s Marcelkou ( moje přítelkyně), takže čas ubíhal velmi příjemně, zvláště také proto, že nás na výstavu přijela navštívit její rodina a sestra jako dokonalá Slovenka, přivezla domácí klobásy a jiné úžasné zásoby. Takže posílená skvělým jídlem jsem oba předvedla v mezitřídě. Samba dostala V1, CAC a Cedrik V1, CAC, CACIB a BOB. Šikovný hoch.

.... a tady je šikulka Cedrik v Bratiskavě ...

 

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

28.4.2007- MV Praha – posuzoval "obávaný" pan Miroslav Václavík. Oba mlaďoši se předvedli velmi pěkně a Samba i Cedrouš dostali CAC a res. CACIB. BOB dostal Babušákův synek Gypsy ze Síbrtů (jeho maminka je Abigajil ze Síbrtů). Také byl druhý v I. skupině FCI. Hurá, hurá a jen tak dále.Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

22.4.2007Sacaron Quicksilver: dostal poslední CAC a tím splnil podmínky pro udělení titulu Finský šampion – tatínku gratulujeme!

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke14.4.2007 – MV Wieselburg – ráno kolem páté hodiny jsem s manželem mé maminky Pepou odjela do Rakouska. Posuzovala paní Brigitte Bregenzer. Vypadalo to na slibné počasí, ale vzhledem k tomu, že jsme se nevešli do haly tak nám poněkud mrzl úsměv ve tvářích a ubýval elán. Ještě že jsme s sebou měli železné zásoby a tak obloženi dobrým jídlem jsme v pohodě přežili. Důležité je, že se mojí "mládeži" výstava velmi povedla a Cedrik i Samba obdrželi CAC i CACIB. BOB získal tatínek Babušáka a také dědeček Samby Siggen’s Orfeus. Gratulujeme tomuto nádhernému veteránovi, který je v pohybu stále nedostižný.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke17.3.2007 - Národní výstava Nitra Slovensko - rozhodčí Lena Eskills.
Samba CAC a Cedrik CAC. Tentokrát jsem ve tři hodiny ráno vyrazila sama se Sambou a Cedrikem do Nitry. Moc jsem se tešila na Finskou rozhodčí. Rozhodčí byla velmi krásná paní, ale bohužel corgům ještě příliš nerozuměla. Všichni vystavení corgi dostali velmi pěkné hodnocení. O pohybu a zaúhlení končetin nejspíš nevěděla, bohužel, nic... Tak snad příště.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke15.3.2007 - Takto vypadá naše maminka 50 den gravidity.
Rachel je velmi spokojená a myslíme, že jí bříško sluší. Jestliže vše půjde podle plánu a podle Sonograficekého vyšetření, Tak se narodí nejméně 4 štěňata kolem 26 - 29. 3.2007.

 

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke10.3.2007 - Bonitace: Samba a Cedrik vstoupili do světa chovných jedinců.
Oba mají skoro shodné hodnocení. Mají krásný předek a výraz, ale mají vázané zadní chody a Cedriček jako pravý Američan je mírně klabonosý. Myslím, že je jim to naprosto jedno, a dál si užívají svůj dětský život plný her a legrace ve smečce.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke3.3.2007 - Mezinárodní výstava - Mnichov.
Ráno ve dvě hodiny jsme se Sambou v doprovodu mého manžela ( toho je třeba si velmi vážit) odjeli do Mnichova na MVP. Samba se v polospánku zůčastnila a dostala CAC a r.CACIB. Nutno podotknout, že já bych jí toto ocenění za její prezentaci nedala. Přijela za námi Elisabeta z Rakouska (nyní majitelka naší Goopinky). Bylo to velmi emocionální setkání a myslím, že po tomto silném zážitku, který byl ještě podtržen šílenou cestou ve sněhové vychřici, bychom si bývali zasloužili "opít se jako dogy".

11.2.2007 HURÁÁÁÁÁÁÁ už máme Rachel zase doma !!!!

Dne 24. a 25.1.2007 byla nakryta Rachel psem Sacaron Quicksilver(FIN). !!! Horká novinka!!! Rachel přiletí z Finska 11.2.2007.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke6.1.2007  Kajaani MVP - rozhodčí Soile Bister FIN
RACHEL – res CAC, res CACIB
Posudek: Silná, dobře stavěná fena, velmi hezká hlava, nasazení ucha může být trochu lepší, znamenitý krk a tělo, hezká vrchní linie a úhlení přesto zadek by mohl být ještě lepší, dost rovnoběžný pohyb, znamenitý charakter.

9.-.12.HELSINKI 2006 "FINNISH WINNER 2006" – rozhodčí Anneli Sutela ( Annline’s) RACHEL – VD – tohoto posudku si vážím nejvíce , paní Sutela pěstuje pembroky již 37 let na té nejvyšší úrovni.
Posudek: Znamenitý typ, dnes nemá žádný kožich, skvělá hlava, trošku menší oči, krásný krk a vrchní linie když stojí, nadloktí může být delší, hezké úhlení končetin, trošku delší u slabiny, hýbá se široce vepředu, silná kostra.Tento posudek dávám pro nedostatečný kožich.


18.11. Jyvaskyla FIN – rozhodčí Paula Heikkinen-Lehkonen V1, CAC, res CACIB
Posudek: Harmonická, silné kostry, fena střední velikosti .
Znamenité konstrukce. Velmi šťastný temperament.
Znamenitá hlava a barva očí, hezké slechy,
Dobrý ( širší) předek a dobře zaúhlený.
Pohyb vpředu mírně zeširoka. Znamenitá vrchní linie a zadní zaúhlení.
V pohybu vysoký ocas. Nemá kožich proto ona není v nejlepší kondici.

 
Best Breeder Kennel Web Design Moonbarks - Fotograf psu - web pro chovatele