Rok 2008

28. a 29.11.2008 - Speciálka - rozhodčí pan L.H. Wilberg ( N) Siggen, MVP - rozhodčí pan A.Korósz (H), na této výstavě jsem byla trošku zklamaná výsledky. Toivu oba dny res. CAC a Sambík CAC. Když jsem viděla konkurenci v pohybu tak jsem si myslela na nejvyšší ocenění. Ale páni rozhodčí to hold vidí jinak. Pan Wilberg určitě nemusí hafany s ocasy. A pan Korósz má zas rád všechny Ruské corgi ať kulhají nebo ne. Takže Ruská klika opět bodovala. No neva. Výstava byla jinak hezká a s Pepou Škůrkem jsme vše řádně prodiskutovali. Daroš si ukončil Chorvatského šampiona.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

21.09.2008 - Toivo se stal poprvé tatínkem. Děkujeme Ti Delí ze Síbrtů. Tady jsou fotky již 7 týdnů starých miminek. Dva kluci a dvě holčičky.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

15.11.2008 - MVP PRAHA - rozhodčí Ing. Ivana Síbrtová - báječná výstava, kam přijelo spousta lidských i pejskových kamarádů. Náš malý čertík Beo nás opustil a Pepa Škůrek ho odvezl do nového domova ke Stáně Kellerové. Má se báječně. Bráška Benji se s ním rozloučil a od té doby trucuje a drží dietu. Na výstavu také přijela malá Babou ( Baruška) se svou rodinou Mrázových a s kamarádem Doddym Čičikem, který to všem natřel a získal CAC a CACIB. Naše Sambička byla ve veliké pohodě a skvělé kondici ( na rozdíl ode mne, protože Polská kamarádka Agnieszka mě málem uhonila) a všem ukázala, že i po štěňátkách se lze vrátit na výsluní. Byla ohodnocena zbánkou V1, CAC CACIB a BOB. Sambí jsi moje báječná holka. A mimochodem títmo splnila podmínky pro udělení Českého a Mezinárodního šampiona. Fotky dělal Pepa Škůrek a Míla Mráz - děkuji moc.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

14. 10 a 29.10.2008 - Toivo si tento měsíc opravdu užívá,nejprve přijela na krytí nevěsta Drahuška ( Dragonjoy ), podle informací od Josefa jsou na SONO vyšetření pěkná miminka. Další nevěsta Evita Vranovský Žleb "Rituška" k nám přijela na námluvy. Podle SONO vyšetření z 20.11.08 můžeme očekávat přírůstky do rodiny.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

2.10.2008 - Máme za sebou velmi emotivní víkend, kdy odcházela naše vymodlená a vypiplaná štěňátka. Myslím, že všichni budou v báječných rodinách, kde budou náležitě rozmazlováni.Přeji všem majitelům, aby jim štěňátka přinášela pouze radost a když se třeba povede nějaké pěkné hodnocení na výstavě tak tím lépe.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

23.8.2008 - KLUBOVÁ VÝSTAVA NĚMECKO - rozhodčí pan Simon Parson (GB) Za ranního kuropění v obavách, že nechávám štěňata doma pouze za dozoru Nikol, jsme s manželem odjeli do Německa na jejich klubovku. Po 600 km jsme v krásném lázeňském městečku Bad Salzhausen absolvovali klubovou výstavu. Setkali jsme se s Ruth a Bernwardem a také s několika kamarády z Polska. Výstava byla hezká, počasí bylo hrozné. Časem připojím posudky Aimyše a Toiva, protože tento rozhodčí se počítá mezi velmi uznávané. Toivu i Aimy výborný 1 CAC. Nikola se o mimča postarala vzorně, takže krásná sobota.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

9.8.2008 - KLUBOVÁ VÝSTAVA CZ - Slavkov u Brna - rozhodčí pan Kim Nielsen (DK) a kelpie pan Matyáš (SK) - po třech týdnech naprostého fyzického i psychického vyčerpání ze Sambíska a štěňátek, jsem s manželem jela na naší velkou Klubovou výstavu. Prostředí Slavkovského zámku a přilehlé zahrady, vzbuzovalo úctu a zároveň jakousi pýchu, že se můžeme v těchto nádherných prostorách zůčastnit Klubové výstavy. Oragnizace byla výborná a i přes velkou účast vše probíhalo báječně. Byla jsem velmi potěšená úspěchem svých psů, ale bohužel jsem si nemohla užít finále, protože maminka, která hlídala štěňata volala, že se jí dva mimoušové nějak nelíbí. Proto jsem urychleně a bez rozloučení odjela. Naštěstí krize byla zažehnána a zpětně si mohu užívat úspěchů, kteří moji hafani dosáhli. Rachel - třída šampionů, výborná bez pořadí - je ve výživné kondici a jak ji známe po většinu roku ha, ha .. ( neboj do buřtíků nepůjdeš), Andrew třída čestná výborný 1 - dle slov rozhodčího nádherný rozesmátý corgi, který kdyby byl ve třídě šampionů tak by určitě zvítězil ( no třídu šampionů vyhrál Andrewův synek Gypsy ze Síbrtů a Babuš již bude jezdit na výstavy pouze pro radost), Aimy - mezitřída, výborná 1 CAC ( až bude prý dospělá bude težké ji porazit), Cedrik třída otevřená - výborný 1 CAC a Derby vítěz ( bez komentáře, prostě líbil se ), Toivu - mezitřída, výborný 1, CAC a klubový vítěz ( no nevím neměl žádné chlupy, ty zbylé jsem mu na břiše ostříhala, ale přesto je to naše blondýna). Super moje dětičky, děláte mi velkou radost.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

19.7.2008 - KONEČNĚ JSME SE DOČKALI NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK - VÍCE INFORMACÍ - VRHY- VRH B

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

12.7.2008 - PASENÍ MARTÍNKOVICE U BROUMOVA - Zázraky se dějí a tak jsem se i já konečně vykopala a zamířila do Martínkovic na zkoušky z vloh pasení. Rozhodčí byl pan Josef škůrek tek jsem si říkala, když se zcela ztrapním, tak to v rámci kamaráčovtu přežiji. Byla jssem naprosto nadšená z prostředí, nálady a báječných oveček. Bohužel nemám více fotek než Toiva, ale opravdu Rachel, Aimy i Toivu se projevili jako psi, kteří vlohu k pasení vlastní a všichni dostali certifikát z vykonané zkoušky. krásný den a pěkná zkušenost. Snad zase bude čas a ovečky navštívíme.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

**************************************************************** 4.7.2008 -VELIKÉ GRATULACE PINJU A JEJÍ "RUBY" SUUKKOSUUN DREAM ON K DALŠÍM ÚSPĚCHŮM SI PŘIPSALA SVĚTOVÉHO JUNIORŠAMPIONA ****************************************************************

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

28.6.2008 - MVP BRNO + bonitace - opět se setkáváme s rozhodčí paní Edith Soltesz (A) Ráno kolem osmé hodiny jsme s holkama, s Ivanou Síbrtovou ( kterou jsem si vezla jako součást bonitační komise a která druhý den posuzovala Samojedy a Malamuty) a Monikou Benešovou ( která mi jela dělat handlerku s Toivem), odjížděly za doprovodu dobrého jídla a rozhovorů do Brna. V Brně jsem trošku zklamaná viděla Cedrikova syna, který vážil 19 kg ( no snad mu majitelé nebudou již tolik dopřávat).Výstava byla alespoň z mého pohledu velmi podařená. Cedriček získal CAC a CACIB a tín splnil podmínky pro získání Českého a Mezinárodního šampiona krásy. Naše Rachel to asi neocenila, protože nezabřezla a dala přednost sladkému nicnedělání. Toivu byl Mončou krásně předveden a získal titul CAJC a BOB ( Moník děkuji, moc Ti to slušelo). Pak následovala bonitace, které bonitační komise se skládala z pana Krinkeno, Ing. Síbrtové a MVD. Černé. Aimyška i Toivu se moc líbili a mají oba krásný bonitační kód. Aimy má v bon. kódu - uši nízko nasazené. No nevím!!!

VELIKÉ GRATULACE PRO PINJU A JEJÍ SUUKKOSUUN DREAM ON " RUBY" mladá Ruby sbírá jeden titul za druhým. Toto je jenom výčet toho co jsem zaznamenala: Finská speciální výstava WC - CAC+BOS, Parikkala - BOB+BIG4, Juuka - BOB+BIG1+BIS1, Rovaniemi - BOB+BIG1+BOS2, Pinju skvělá práce!!!!!!

HURÁ, HURÁ - CEDRIKŮV BRÁŠKA MERRYLEGS WAKE UP THE BAND "LUPIN" SE STAL AKC ŠAMPIONEM - SKVĚLÁ NOVINKA

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

14.6.2008 - SK - Klubová výstava - rozhodčí paní Edith Soltesz (A) - v pátek 13. jsem jela trochu s obavou z jízdy směr Trnava k Ľubice Nechvátalové, kde jsem nechala Babušáka na krytí Doly a kde jsem také přespala, spolu s Aimy a Toivem. Ľubico díky za nocleh. Klubovka se konala na louce, před plaveckým areálem v Cíferu. Naštěstí bylo možné se ukrýt ve stínu stromů a takto vyčkat na začátek výstavy, který byl až kolem 11 hodiny. Čekání se vyplatilo. Aimy získala titul CAJC a BOS a Toivu CAC, KV, BOB a BIS. Přesto nejkrásnějším corgišem byla malá Babů, od Jany Beránkové z chovatelské stanice Gaucho.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

10.6.2008 - SONO SAMBA - Sambík byla na SONO vyšetření a udělala nám velkou radost. V bříšku nosí nejméně 4 štěňátka, tak doufáme, že se nic nepokazí a babušáci se narodí.

 

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

26.5.-27.5.2008 - Krytí Rachel - tak jsem konečně Cedrikovi dovolila, aby se mohl dvořit Rachel a myslím, že jejich snažení bude úspěšné. Fotky jsou pořízeny po radovánkách, kdy Cedriček jasně ukazuje, že on má již odparcováno, ale Rachel to tak nevidí.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

24.5.2008 - Poslko Raciborz rozhodčí paní Fran Fricke (GB) - tentokrát jsem jela sama, zato s háravou Rachel ( která byla přesně připravená na krytí) s její dcerou Aimy a Toivem. Účast byla slušná (paní rozhodčí byla expert spíše na cardigany). Toivu byl výborný 2 za krásným dvou letým vítězem výstavy - Milinem, Aimy byla ve velké početní konkurenci výborná 2 a Rachel se zadkem a ocasem neseným výš než hlava, byla v konkurenci 6 šampionek výborná 4.Byla to příjemná výstava a hlavně setkání s kamarády z Polska. Těším se na brzskou viděnou.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

17.-18.5.2008 - Krytí Německo - tak konečně naše Samba dospěla k názoru, že je ten správný čas na štěňata. V jednu hodinu ráno jsme se s manželem vydali směr Kolín nad Rýnem ( Stetternich) do chovatelské stanice GINGER NUTS majitelky Dr.Ruth Freifrau von Liebenstein a Prof. Dr. Bernward Kurtze. Jela jsem torchu s obavami co nás čeká, ale ty se rozplynuly ihned po vřelém přivítání Ruth na prahu jejich úžasného domu. Beowulf se velmi snažil a doufejme, že za 24 dní bude jasno zda budou štěňátka. Děkuji Ruth a Berniemu za krásný víkend a budu se těšit na brzskou shledanou.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

17.-18.5.2008 - Mezinárodní výstava a kvalifikace na Cruft's - Bratislava (SK), rozhodčí pan Damir Skok (HR) a pan Milan Krinke (CZ) - vzhledem k tomu, že jsem v čase konání Bratislavské dvoj-výstavy byla se Sambou v Německu, tak mi Toiva vzali na výstavu manželé Síbrtovi. Díky moc Ivane za předvení a získání titulů. Toivu dostal oba dva dny ve třídě střední, CAC, CACIB a a v neděli BOB. Je to šikovný kluk a dělá mi velkou radost. Hlavně aby mu to dlouho vydrželo.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

5.5.2008 - NOVÝ ČLEN RODINY - minulý týden jsme s Nikolou navštívily ZOO prodejnu, kde jsme zcela otřeseni objevily v proskleném, 1m dlouhém teráriu 2 letého samečka Nosála červeného " Oskara". Oskar byl ve zcela zuboženém stavu. Měl olezlou srst, nohy sežrané od moči a nečistot, ohromný zánět na pohlavním orgánu velikosti švestky. Samozřejmě byl v psychickém šoku z malého prostoru. Okamžitě jsme začaly přemlouvat mého manžela k záchranné akci. Druhý den v doprovodu kamarádky MVDr. Bereniky Urbanové a po jejím ujištění, že vše je řešitelné, jsme milého Oskara odvezly domů. Dnes je po operaci a také kastraci ( operaci prováděl MVDr. Marek Kubát, kterému tímto velice děkuji) a doufám, že se ze všeho zlého co nejdříve vzpamatuje. Poprvé byl vypuštěn na zahradu, kde může lovit hmyz a oddávat se běhání na trávě.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

21.4.2008 - KONEČNĚ TROCHU RADOSTI po ztrátě Colomba a mojí operaci vyšel v časopise PES přítel člověka článek o corgi. Jako představitelé plemena jsou na fotografijích uveřejněni Toivu a Aimy ve společnosti Andyho ( Malý ovčáček) a cardigana Edyho ( Addanc Lucky Veles). Článek byl vcelku příjemný, jenom si nemohu odpustit komentář, že by nebylo od věci kdyby s autorkou textu spolupracoval chovatel corgi.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

1.4.2008 - SMUTNÝ DEN - dnes odešel do psího nebe jediný náš velký pes Německá doga "COLOMBO". Jeho nemoc ho trápila již více než půl roku a já si stále říkám, zda rozhodovat o tom, kdy je ten správný čas opravdu mohu. Moje duše je ztrápená a i když mi rozum říká, že jsem rozhodla správně, moje srdce si s touto ztrátou zatím neumí poradit. Náš příteli, ať Tvoje tlapky běhají po nebeské trávě s takovou lehkostí s jakou jsi i tady na zemi dříve běhával. Objímali jsme Tě celá Tvá lidská smečka v Tvých posledních minutách a věř, že na Tebe nikdy nezapomeneme.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

22.3.2008 - MV Praha ( kvalifikace na Crufts) - rozhodčí pan Miroslav Redlický (PL) Tentokrát jsem jela s Bubákem ( můj manžel) vystavovat naši mládež. Toivu a Aimyška byli nadšení, že jedou na výlet a o to více když zjistili, že jedou za kamarády na výstavu. Po velmi pěkném předvedení získali oba CAJC. V hlavě se mi honila myšlenka, že by Toivu mohl získat BOB, ale pan Redlický zcela nadšen Aimy dal BOB naší malé černé divošce. Když jsem si šla pro zápis do PP, tak mi pan rozhodčí řekl, že nemá rád trikolorní corgi, ale Aimy byla tak úžasná, že jí nemohl odolat. Aimyšukové je to jedno a já jsem byla ráda, že jsme se na výstavě pobavili s kamarády.

ZÁJEMCŮM O ŠTĚŇÁTKA SE OMLOUVÁM, ALE VZHLEDEM K MOJÍ PLÁNOVANÉ OPERACI, MUSÍM TERMÍN KRYTÍ RACHEL POSUNOUT AŽ NA LÉTO. SAMBY TERMÍN KRYTÍ ZŮSTÁVÁ STÁLE NA DUBEN 2008.

Kinberger´s - Welsh corgi pembroke

26.1.2008 - MV Trečín - rozhodčí pan Řehánek (CZ) Se Stáňou a její Goldie, Rachel a Cedrikem jsme v pátek zcela zvolna razili směr Trenčín. Ve velmi příjemném penzionu s katastrofání trestnou postelí, jsme po probdělé noci přijeli na přeplněné Trenčínské výstaviště. Stáňa mi vrazila Goldie do výstavního kruhu, ale moc dobře se mi nepředvedla. Panu rozhodčímu se velmi líbila, ale odmítala chodit, dostala V3. Rachel po roce opět navštívila výstavu a udělala mi velkou radost, dostala CAC a CACIB a tím splnila podmínky pro udělení titulu INTER šampion. Teď Ti Rachel slibuji, že budeš nějaký čas jíst podle libosti. Cedriček se předvedl také velmi pěkně a dostal CAC a tím splnil podmínky získání titulu SLOVENSKÝ šampion a také získal res. CACIB.Teď jenom doufám, že jim nevleze sláva do hlavy a splní svou rodičovskou povinnost( radost) a spáchají příští týden nějaká miminka. Dám všem zájemcům vědět.

 

 
Best Breeder Kennel Web Design Moonbarks - Fotograf psu - web pro chovatele